Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Direktupphandling av Vård och omsorgsboende
Referensnummer: 2023/KSUH 0029
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Vård- och omsorgsboende från 65 år enligt SoL för perioden 2023-04-07 till dess att upphandling Vård och omsorgsboende från 65 år enligt SoL.
Antal platser 52.
Under perioden 2023-04-14 till och med längst till 2023-06-30.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85311100 Äldreomsorg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avser teckna avtal med nuvarande leverantör Vardaga som tillhandahåller Vård- och omsorgsboende från 65 år enligt SoL för perioden 2023-04-07 till dess att upphandling Vård och omsorgsboende från 65 år enligt SoL.