2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultmäklare av utredningar och liknande tjänster
Beskrivning: Region Dalarna har behov att teckna ramavtal avseende konsultmäklare av utredningar och liknande tjänster. Omfattning framgår i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: RS 2026/387
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000