Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hearing inför upphandling av utrustning för analys av HbA1c
Referensnummer: RFI
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Kronoberg avser att genomföra en upphandling av ny utrustning för analys av HbA1c. I syfte att lära oss mer om vilka aktörer som finns på marknaden och vad de kan erbjuda vill vi bjuda in till denna hearing.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38432000 Analysapparatur, 38434000 Analysatorer, 38434500 Biokemiska analysatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget avser inköp av utrustning för analys av HbA1c med tillhörande reagens och förbrukningsmaterial.