Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Managementutbildning för chefer
Referensnummer: K 2023-2726
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Karolinska Universitetssjukhuset inom Region Stockholm, inbjuder er att lämna anbud på upphandlingen Managementutbildning för chefer.
Upphandlingen avser skräddarsydd Managementutbildning för chefer tvärs Karolinska Universitetssjukhuset och avser att tillgodose behov av utbildning och kompetensutveckling för att möta omvärldsförändringar, förändrade krav på verksamheten och organisationen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79632000 Utbildning av personal, 80510000 Specialutbildning, 80511000 Personalutbildning, 80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen