163058-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallshantering – TI 2026-0057 Transporter av RT och SRF samt hämtning med kranbil
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTI 2026-0057 Transporter av RT och SRF samt hämtning med kranbil
BeskrivningDenna upphandling avser ramavtal avseende Transporter av RT (returträ) och SRF (Solid Recovered Fuel) samt Hämtning med kranbil gällande kommunalt avfall samt förpackningar. Upphandlingen är uppdelad i 2 delområden: Område A: Transporter av RT och SRF Område B: Hämtning med kranbil
Intern identifierareTI 2026-0057
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningSe förfrågningsunderlag
Intern identifierare1867350-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde A: Insamling med kranbil gällande kommunalt avfall samt förpackningar
Intern identifierare1874522-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde B: Transport av RT och SRF
Intern identifierare1874526-2