See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lovö- och Norsborgs Vattenverks mullhantering
Beskrivning: Huvudsyftet är att säkerställa att beställarens behov av omhändertagande av mull från klarning av dricksvatten. Avhämtning måste ske med sådan frekvens att den lokala lagringen på vattenverken inte blir full. I uppdraget ingår transport, lastning och avsättning av mullen.
Intern identifierare: 23SVOA1168
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513800 Behandling av slam
Ytterligare klassificering (cpv): 90513700 Transport av slam, 90513900 Hantering av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Lovö- och Norsborgs Vattenverks mullhantering