Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-tillbehör
Referensnummer: 2022-981
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30125110 Toner för laserskrivare/faxmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Domstolsverket inbjuder till upphandling av IT-tillbehör. Krav och villkor framgår av upphandlingsdokumenten som helhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 14 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30125110 Toner för laserskrivare/faxmaskiner, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 32330000 Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen