Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Workstations on wheels
Referensnummer: 2020-O002543
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser upphandling av workstations on Wheels (dokumentationsvagnar, läkemedelsvagnar och provtagningsvagnar). Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden. Anbudsområde 1 - Dokumentation- och läkemedelsvagnar Anbudsområde 2 - Provtagningsvagnar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33192300 Möbler för medicinska ändamål, utom sängar och bord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen