Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anläggningsmaskiner Björknäsgymnasiet
Referensnummer: KS 2021-260
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av anläggningsmaskiner för Björknäsgymnasiets program i Bodens kommun
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 850 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner, 43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten, 43500000 Bandburna fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen