Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/fmv/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flatbed Sledges for Snowmobiles
Referensnummer: 21FMV1394
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34132000 Snöskotrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Flatbed sledges for Snowmobiles
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34132000 Snöskotrar, 34200000 Karosser, släp- eller påhängsvagnar, 34900000 Diverse transportutrustning och reservdelar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser två varianter av snöskoterkälkar avsedda för Försvarsmakten. Varianterna benämns "lätt" och "tung" och har olika krav på lastförmåga och hantering. Kälkarna upphandlas tillsammans med reservdelar och underlag för militär dokumentati...