2. Förfarande
Förfarande
Titel: Protective Clothing System
Beskrivning: This procurement concerns a Protective Clothing System including extra services for the National Bomb Section and the Police Air Section at the Swedish Police Authority.
Intern identifierare: A070.877/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18143000 Skyddskläder
Ytterligare klassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18130000 Specialarbetskläder, 18132000 Flygarkläder, 18132100 Flygarjackor, 18132200 Flygaroveraller, 18140000 Tillbehör till arbetskläder, 18300000 Klädesplagg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Protective Clothing System