Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sample Changer for MicroMAX Beamline
Referensnummer: V 2021/751
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Sample changer for the MicroMAX beamline for automatic changing of standardised sample holders to be stored in a liquid nitrogen dewar. Scope We are looking to purchase a sample changer for the MicroMAX macromolecular crystallography beamline.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen