2. Förfarande
Förfarande
Titel: Jourförmedling 2
Beskrivning: Avtalet avser samtalsmottagning och jourförmedling med vidarebefordran av akuta ärenden till de av kommunens upphandlade jourleverantörer, utanför kontorstid, vilket är ett komplement till den ordinarie verksamheten. Uppdraget omfattar samtalsmottagning från allmänheten, personal i verksamheter eller hyresgäster vid uppkomna fel och brister i objekt eller på allmän platsmark som förvaltas av kommunen. Allmän platsmark avser exempelvis vägar/gator, belysning, trafiksignaler, grönytor med mera. Därefter ska ärendet bedömas utifrån av kommunens delgivna checklistor om det ska vidare för eventuell åtgärd till upphandlade jourleverantörer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79512000 Teletjänstcentral
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127678:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster, 64214200 Telefonväxeltjänster, 64000000 Post- och telekommunikationstjänster, 64200000 Telekommunikationstjänster, 64211000 Tjänster för offentliga telefoner