2. Förfarande
Förfarande
Titel: Återuppbyggnad av Ucklumsvägen, Norumsån samt teknisk infrastrukturefter skred
Beskrivning: Direktupphandling: Återuppbyggnad av Ucklumsvägen, Norumsån samt teknisk infrastrukturefter skred. Projektet upphandlas enligt reglerna för direktupphandling. Direktupphandlingen görs med stöd i 6 kap 15 § LOU “Synnerlig brådska”.
Intern identifierare: 2024-285
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Förfarandets viktigaste kännetecken: Projektet upphandlas enligt reglerna för direktupphandling. Direktupphandlingen görs med stöd i 6 kap 15 § LOU “Synnerlig brådska”.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000