2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av avtal avseende Webbyrå
Beskrivning: För att stärka varumärket krävs en modern, effektiv och användbar webbplats. Swedac upphandlar därför en webbyrå som ska ansvara för vidareutveckling och förvaltning av befintliga webbplatser. Webbplatsen swedac.se är en viktig kanal för att ge en bild av Swedac. Swedac är också ansvarig myndighet för samordning av den svenska marknadskontrollen och webbplatsen marknadskontroll.se
Intern identifierare: 24/2
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72413000 Webbsideutformningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000