2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenadbesiktningsmän
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för Entreprenadbesiktningar där följande roller omfattas: • Huvudbesiktningsmän • Biträdande besiktningsmän: - El/tele-besiktning - Brandlarmsbesiktning - VVS-besiktning - Styr- och reglerbesiktning - Markbesiktning/finplanering - Markbesiktning/VA - Byggbesiktning - Takbesiktning - Plåtbesiktning - Hiss- och portbesiktning - Sprinklerbesiktning
Intern identifierare: UPVH/2024:4
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71631000 Teknisk besiktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Entreprenadbesiktningsmän