163274-2020 - ResultatSverige-Sundsvall: Renoveringsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stamrenoveringsarbeten
Referensnummer: MH-2019-00111
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453100 Renoveringsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Mitthem AB inbjuder anbudsgivare till att lämna anbud för att ingå i ett partnerskap för löpande stamrenoveringingsprojekt i enlighet med detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45330000 Rörmokeriarbeten, 45332200 VA-arbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421100 Montering av dörrar, fönster och tillhörande element, 45421151 Montering av kompletta kök, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45432110 Golvläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen