163289-2017 - ResultatSverige-Göteborg: Gaffeltruckar, truckar, plattformstruckar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dieseldriven motviktstruck till anstalten Tygelsjö.
Referensnummer: 2017-4737
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42415000 Gaffeltruckar, truckar, plattformstruckar
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandling:
Till Kriminalvårdens anstalt Tygelsjö upphandlar Kriminalvården en styck dieseldriven motviktstruck. Trucken kan vara ny eller begagnad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42415200 Truckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen