163391-2017 - ÄndringSverige-Umeå: Kontaktlinser
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Synhjälpmedel.
Referensnummer: VLL 2298-2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33731000 Kontaktlinser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal på Synhjälpmedel till Västerbottens läns landsting, Region Jämtland Härjedalen, Region Norrbotten och Landstinget Västernorrland.