163425-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Falkenberg: Plastprodukter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Papper- och Plastprodukter samt Kemtekniska produkter
Referensnummer: SVN2020-113
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
19520000 Plastprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för Papper- Plastprodukter samt Kemtekniska produkter
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24455000 Desinfektionsmedel, 24960000 Olika slag av kemiska produkter, 33711900 Tvål, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 33772000 Förbrukningsvaror av papper, 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter, 39224300 Kvastar och borstar och andra artiklar för hushållsändamål, 39830000 Rengöringsmedel, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal