16343-2019 - ResultatSverige-Halmstad: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Intraokulära linser inklusive tillbehör
Referensnummer: DNRGS180143
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland avser upphandla intraokulära linser med tillbehör (vätskor, knivar samt kundanpassade set) till Ögonkliniken Hallands sjukhus Halmstad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33730000 Ögonvårdsprodukter och korrigerande linser, 33731110 Intraokulära linser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen