163444-2019 - PlaneringSverige-Stockholm: El-, vatten- och energiverk
Periodiskt meddelande – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny värmeanläggning vid Stockholm Arlanda Airport
Referensnummer: SDA 2019-00236
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65000000 El-, vatten- och energiverk
II.1.4.
Kort beskrivning
This is an invitation to apply for qualification regarding participation for procurement of a thermal power plant at Stockholm Arlanda Airport.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
65000000 El-, vatten- och energiverk, 45000000 Anläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen