Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laborationsutrustning
Referensnummer: 2023-00033
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att tillfredsställa Kungsbacka kommuns behov av laborationsutrustning inom biologi, fysik, kemi och teknik för högstadiet och gymnasiet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33790000 Laboratorieglas, hygieniskt eller farmaceutiskt glas
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen