2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggledare produktion - Projekt E4 Gumboda-Grimsmark
Beskrivning: Uppdraget som resurskonsult inom byggledare produktion innebär att som byggledare tillsammans med Trafikverkets projektledare se till att projektet genomförs, följs upp och avslutas utifrån beslutad omfattning och inom beslutad tids- och kostnadsram. Trafikverkets styrande föreskrifter och standarder ska tillämpas. Stödjande dokument såsom handböcker ska användas som vägledning för de olika skedena. Uppdraget består av följande: • Konsult byggledare produktion för utförandeantreprenad i projektet E4 Gumboda-Grimsmark • Samordning inom arbetsområdet mellan E4-projektet och Norrbotniabanan
Intern identifierare: KOM-419970
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Byggledare produktion - Projekt E4 Gumboda-Grimsmark