163606-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsutveckling levande bottenvåningar.
Referensnummer: 0222/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Älvstrandens uppdrag är att förverkliga Vision Älvstaden. För att lyckas med uppdraget är utvecklingen av levande bottenvåningar en nyckelfaktor, att addera nytt och värna om det befintliga.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71321100 Byggnadsekonomiska tjänster, 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen