163682-2025 - Resultat
Sverige – Besiktning av avlopp och konsulttjänster för avloppshantering – Besiktning och underhåll i utrymmen med begränsad åtkomlighet i avloppsmiljö
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBesiktning och underhåll i utrymmen med begränsad åtkomlighet i avloppsmiljö
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal som syftar till att tillgodose Gryaabs behov avseende arbete i särskilt svåråtkomliga utrymmen i avloppstunnlar, kassuner, kulvertar samt reningsverket anläggningsdelar. Arbetet kan bestå av både besiktning/inspektion och underhållsarbete samt konsultstöd i form av planering, riskanalys, rådgivning m.m.
Intern identifierare24/14
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90490000 Besiktning av avlopp och konsulttjänster för avloppshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 98363000 Dyktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000