Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal konsulttjänster geoteknik för Kungälvs kommun, stiftelsen Kungälvsbostäder och Bokab.
Referensnummer: KS2017/0770
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är ett ramavtal för konsulttjänster Geotekniska undersökningar för Kungälvs kommun, stiftelsen Kungälvsbostäder och Bokab.
Ramavtalet kommer att omfattas av 4 konsulter och är rangordnat upp till 350 000 SEK därefter gäller förnyad konkurrensutsättning upp till 500 000 SEK.
För fler detaljer se förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster, 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster, 71351200 Geologisk och geofysisk rådgivning, 71351210 Geofysiska konsulttjänster, 71351220 Geologisk rådgivning, 71351913 Geologisk undersökning, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71610000 Provning och analys av sammansättning och renhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen