Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Isolatorer för cytostatikatillverkning
Referensnummer: RS 2019/1985
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av två stycken isolatorer för beredning och hantering av cytostatikaläkemedel.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33652100 Cytostatika/cytotoxiska medel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen