163729-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Skellefteå: Släckt kalk
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kalkstensmjöl till doserare
Referensnummer: UH-2021-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24213000 Släckt kalk
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar köp inklusive leverans av kalkstensmjöl till 4 olika doseringsanläggningar inom Skellefteå kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24213000 Släckt kalk, 44921300 Kalksten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen