163750-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Projektledare Hyresgästanpassning Pannverkstaden
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProjektledare Hyresgästanpassning Pannverkstaden
BeskrivningBeställaren avser att genom denna upphandling tillsätta en extern projektledare för att driva nedan uppdrag. Beställaren har skrivit en avsiktsförklaring med en ny hyresgäst avseende hyra av ”Pannverkstaden”. För att avsiktsförklaringen ska övergår i ett hyreskontrakt så ska beställaren genomföra omfattande hyresgästanpassningar i lokalen. För mer information se AUC.1
Intern identifierareALV-2025-00894
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000