Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett debiteringssystem. Systemet ska tillgodose Laholmsbuktens VA ABs uppdrag att fakturera VA-kunder. Systemet ska därför kunna hantera VA-kunder, kundanläggningar, taxor, vattenmätare, tjänster samt beställarens valda historik.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48444100 Faktureringssystem, 48445000 Programvara för kundhantering, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72267000 Underhåll och reparation av programvara, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen