163808-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Kontanthanteringstjänster 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKontanthanteringstjänster 2026
BeskrivningUpphandling av kontanthanteringstjänster, d.v.s. hämtning av dagskassor, värdetransporter, uppräkning och insättning av kontanter och därmed förknippade tjänster.
Intern identifierareKS 2024/1407
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 66110000 Banktjänster, 66172000 Hantering av finansiella transaktioner och clearinghouse-tjänster, 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKontanthanteringstjänster 2026