2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kund- och ärendehanteringssystem v2
Beskrivning: Upphandlingen avser ett flexibelt, modernt och användarvänligt kund- och ärendehanteringssystem som minskar behovet av manuella administrativa rutiner och ger enkel tillgång till information för att skapa goda förutsättningar för kvalitativa uppföljningar samt en hög servicenivå till användare och kunder. Systemet kan komma att levereras för lokal drift (on prem) på egen server belägen hos vår driftoperatör Intraservice eller som hostad tjänst.
Intern identifierare: FB2024-0328
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48810000 Informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Kund- och ärendehanteringssystem