16384-2021 - PlaneringSverige-Stockholm: Kontaktlinser
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI avseende kontaktlinser
Referensnummer: 21/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33731000 Kontaktlinser
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Detta är en RFI för undersöka marknaden av kontaktlinser för patienter med olika diagnoser.