FM har för avsikt att upphandla standardsortiment inom Plåtskåp (Klädskåp och småfackskåp samt tillbehör), till myndigheterna FM och FMV. Myndigheterna har en rikstäckande och bred verksamhet som är utspridda i landet och därmed behov av rikstäckande distribution av nämnda varor/ produkter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter, 39100000 Möbler, 39120000 Bord, skåp, skrivbord och bokhyllor, 39122000 Skåp och bokhyllor, 39122100 Skåp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen