Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av koronarangiografisystem (labb 15-16) för Radiologiska kliniken i Region Sörmland
Referensnummer: IN-IN19-0168
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33111710 Angiografimateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling initieras av intervention hjärta/kärl för undersökningsrum 15 - 16 till radiologiska kliniken på Mälarsjukhuset i Eskilstuna. För fullständiga uppgifter, se bifogade bilagor som ligger till grund för upphandlingen. Aktuell upphandling Upphandlingen omfattar köp av koronarangiografisystem i enlighet med bifogade bilagor som ligger till grund förupphandlingen. För fullständig omfattning, se Bilaga 1 Kravspecifikation med tillhörande objekt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33111720 Apparatur för angiografi, 33120000 System för registrering och undersökningsutrustning, 33123220 Apparatur för kardioangiografi
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen