Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utrustning för brachyterapi
Referensnummer: 2022-O000311
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skåne avser att genom förhandlat förfarande införskaffa utrustning för brachybehandling avsedd för daglig klinisk rutin på Skånes Universitetssjukhus (SUS) och inbjuder genom denna annonsering till deltagande i upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen