See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av konsult till AP7:s kapitalförvaltning (Projektledning och rådgivning)
Beskrivning: Upphandlingen utgör en tjänsteupphandling och avser konsulttjänster till AP7:s avdelning för kapitalförvaltning. Uppdraget omfattar att leda AP7:s arbete med att strategiskt och operationellt utveckla förvaltningen av AP7:s Räntefond i enlighet med den strategiska plan och de mål som lades fast av AP7:s styrelse i december 2023.
Intern identifierare: 2024/17
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79412000 Finansiella konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 66170000 Finansiell rådgivning, hantering av finansiella transaktioner och clearinghouse-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000