163895-2017 - ResultatSverige-Kalmar: Bärbara datorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala redskap med tillhörande tjänster.
Referensnummer: 2016-87
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30213100 Bärbara datorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till anbudsgivning på 1:1 elevdatorer med tillhörande tjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30200000 Datorer och datamateriel, 30213500 Handdatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen