163902-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Falun: Medicinska hjälpmedel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kognitiva hjälpmedel
Referensnummer: RD20/04373
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för av kognitiva hjälpmedel samt tillbehör och reservdelar för successiva avrop.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 114 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Tyngdväst med punktvis jämnt fördelade tryckpunkter
Del nr: Objekt 2a
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tyngdväst med jämnt fördelade tryckpunkter
Del nr: Objekt 2b
Tyngdväst med jämnt fördelat tryck
Del nr: Objekt 2c
Enkelt tidshjälpmedel för upplevelse av tid
Del nr: Objekt 3
Elektronisk kalender utan påminnelse
Del nr: Objekt 4
Elektroniska kalender med påminnelse
Del nr: Objekt 5
Tids- och planeringshjälpmedel, visuell
Del nr: Objekt 6
Programvara för tids- och planeringsstöd
Del nr: Objekt 7
Handhållet tids- och planeringshjälpmedel
Del nr: Objekt 8
Stationärt tids- och planeringshjälpmedel
Del nr: Objekt 9
Tyngdtäcke med punktvis jämnt fördelade tryckpunkter
Del nr: Objekt 1a
Tyngdtäcke med jämnt fördelade tryckpunkter
Del nr: Objekt 1b
Tyngdtäcke med jämnt fördelat tryc
Del nr: Objekt 1c