163993-2022 - ResultatSverige-Härnösand: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård, AB Härnösandshus och AB Härnösands Kommunfastigheter
Referensnummer: UH-2021-076
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar städning av trapphus, entréer, tvättstugor och andra allmänna ytor i beställarens fastigheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen