Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjuts för elever med växelvis boende mm
Referensnummer: U-092-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser skolskjuts för elever med växelvis boende mm.
Ramavtalets takvolym är 68 miljoner SEK exklusive mervärdeskatt för hela den möjliga avtalsperioden (inklusive eventuella förlängningar). Uppnår ramavtalets omsättning takvolymen upphör ramavtalet att gälla.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen