164016-2022 - ResultatSverige-Eskilstuna: Byggteknisk ledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Generalkonsult byggledning och kontroll, Nybyggnad av inomhusträningsanläggning för CBRN-verksamhet, Umeå Garnison
Referensnummer: 871/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar byggledning, teknikfackskontroll, installationssamordning och kontrollansvar enligt PBL.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71356100 Tekniska kontroller, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen