2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vattenrening med koldioxid för badhus samt utomhusbad
Beskrivning: Upphandlingen ska täcka Marks kommuns behov av regelbunden leverans av koldioxid för vattenrening på Kaskad, Backagårdsbadet och Kungabergsbadet. Leverantören ska, med sin kunskap och erfarenhet leverera en helhetslösning som uppfyller kommunens behov inom vattenrening för badhuset Kaskad samt två utomhusbassänger i Marks kommun. Kommunen vill att leverantören besöker badhuset Kaskad, mer information om tider samt bokning av besökstid finns att läsa i punkt 4.10.3.
Intern identifierare: 22/150
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24112100 Koldioxid
Ytterligare klassificering (cpv): 45343210 Installation av koldioxidanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Obligatoriska krav