164078-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Infusionspumpar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Infusionspumpar med tillhörande tjänster
Referensnummer: DS2017-2402
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33194110 Infusionspumpar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av infusionspumpar med tillhörande tjänster och tillbehör till Danderyds Sjukhus AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33194100 Utrustning för infusion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av infusionspumpar med tillhörande tjänster till Danderyds Sjukhus AB.
Ramavtal 2 år med möjlighet till förlängning 1 + 1 år.