164101-2020 - ÄndringSverige-Linköping: Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bilevel - Andningshjälpmedel (Sydöstra - Ö)
Referensnummer: UC-2019-323
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Östergötland och Region Jönköpings län upphandlar bilevel-bas utrustning.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är för att Region Östergötland och Region Jönköpings Län avser standardisera sitt sortiment.