164102-2020 - ÄndringSverige-Linköping: Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hemrespiratorer (Sydöstra - Ö)
Referensnummer: UC-2019-208
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av hemrespiratorer med tillbehör för Region Östergötland, Region Jönköpings län och Region Kalmar län.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är för att Region Östergötland, Region Jönköpings Län och Region Kalmar län avser standardisera sitt sortiment.