164105-2020 - ÄndringSverige-Lund: Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Porslin, köks- och serveringsutrustning 2019
Referensnummer: KS2019/0047
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Allmän beskrivning
Upphandlingen avser det huvudsakliga och successiva behovet av porslin, köks- och serveringsutrustning för Burlöv, Eslöv, Hörby, Höör, Kävlinge, Lomma, Lund, Staffanstorp, Svedala och Svalövs kommun.De upphandlande myndigheterna köper gemensamt för ca 6500000 SEK/år. Angiven volym har framkommit efter nu möjlig uppskattning och är utan förpliktelser. Några volymer garanteras inte.