2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel Bryggerivaror
Beskrivning: Upphandlingen avser läsk, öl med alkoholhalt under 2,5 % för verksamheter inom Göteborgs Stad och deltagande kranskommuner.
Intern identifierare: 817/23
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15900000 Drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 15982000 Läskedrycker
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del