164145-2021 - ResultatSverige-Bromölla: Reservelektricitetsaggregat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobila reservkraftaggregat
Referensnummer: KS 2020/957
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31682500 Reservelektricitetsaggregat
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av sex mobila reservkraftverk, med option på ytterligare två, i tre olika effekter (kVA). Anbud kan lämnas på hela eller delar av upphandlingen. Leverans ska ha skett senast 2021-05-14.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3